Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji sp. z o.o.

Doceń naszą wodę

Doceń naszą wodę

Prosto z kranu- smacznie, bezpiecznie, tanio


Obawiasz się pić wodę prosto z kranu? Przekonaj się, że nie warto.

Mineralną wodę masz w domu. Możesz z niej korzystać również z dystrybutorów, które zamontowane zostały w szkołach, przychodniach lekarskich oraz na obiektach sportowych. Wodę w karafkach serwują również niektórzy szczecineccy restauratorzy.

Woda z kranu jest kontrolowana znacznie częściej niż woda butelkowana, co daje pewność, że jest ona czysta zarówno pod względem bakteriologicznym jak i fizyko-chemicznym. Nim trafi do mieszkańców musi spełnić wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przydatnej do spożycia. Dodatkowo jest pod stałym nadzorem stacji sanitarno- epidemiologicznej.

Butelkowana czy z kranu? Czy się różnią?

Gdybyśmy postawili dwie szklanki wody- butelkowaną i z kranu niewielu wyczułoby różnicę. Za to cena jednego litra wody z kranu to 0,0032 zł. Cena 1 l wody butelkowanej to około 1,5 zł. Różnica jest ogromna. Skoro w kranie mamy wodę zawierającą te same składniki mineralne, to po co przepłacać?

Szczecinecka mineralna?

Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie ze szczecineckiego ujęcia wynosi aż 383,8 mg/l, co oznacza, że jest ona wodą mineralną- nisko zmineralizowaną. Źródła wód głębinowych są bardzo dobrze izolowane warstwami gliny stanowiącej ochronę przed zanieczyszczeniem, a pionowy spływ wody z powierzchni do warstw wodonośnych trwa około 50 lat. Co oznacza, że jakość wody jest stabilna.
Szczecinecka stacja uzdatniania wody choć z oczywistych względów bezpieczeństwa odbiorców wody musi posiadać stację do dawkowania środka dezynfekcyjnego nie używa jej gdyż nie ma takiej konieczności. Dezynfekcja prowadzona jest sporadycznie, podczas prowadzenia prac, które mogłyby mieć wpływ na pogorszenie jej jakości.

Skład szczecineckiej wody

Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie ze szczecineckiego ujęcia wynosi 383,8 mg/l

Ulotka informacyjna

 

AKTUALNOŚCI

Awaria telefonów stacjonarnych

dodano: 10 - 07 -2024

Awaria telefonów stacjonarnych

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinku informuje, że z przyczyn zależnych od operatora telekomunikacyjnego awarii uległy telefony stacjonarne, w tym numer główny 94 37 401 39 oraz numery biur obsługi klienta we wszystkich rejonach działania. Zgłaszanie awarii możliwe jest pod numerem 994. W pozostałych sprawach tymczasowo prosimy o kontakt pod numerem: 668 489 539.

czytaj dalej
Doceń naszą wodę

Prosto z kranu- smacznie, bezpiecznie, tanio. Obawiasz się pić wodę prosto z kranu? Przekonaj się, że nie warto.

czytaj dalej
Jakość wody

Sprawdź aktualne informacje o jakości wody oraz o jej twardości

czytaj dalej
Wysokość taryf

dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

czytaj dalej
Dokumenty do pobrania

Najważniejsze dokumenty dostępne w formie elektronicznej dla Twojej wygody.

czytaj dalej