Pij wodę z kranu- wracamy z kampanią promocyjną
Od wielu lat przekonujemy mieszkańców o zaletach picia wody z kranu. 1 kwietnia br. rozpoczęliśmy kolejny cykl akcji promocyjnych, skierowanych do uczniów. Okazją do spotkania z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku były obchody Dnia Wody oraz zakończenie konkursu ekologicznego.
Szerzej o tym wydarzeniu w szczecineckich mediach:
https://gryf.tv/video/w-elce-obchodzili-swieto-wody/60445/
Poniżej najważniejsze informacje o szczecineckiej wodzie z kranu.
Obawiasz się pić wodę prosto z kranu? Przekonaj się, że nie warto.
Mineralną wodę masz w domu. Możesz z niej korzystać również z dystrybutorów, które zamontowane zostały w szkołach, przychodniach lekarskich oraz na obiektach sportowych. Woda ze szczecineckiego ujęcia odpowiada wymogom stawianym wodzie butelkowanej, jest wodą niskozmineralizowaną.
Woda z kranu jest kontrolowana znacznie częściej niż woda butelkowana, co daje pewność, że jest ona czysta zarówno pod względem bakteriologicznym jak i fizyko-chemicznym. Nim trafi do mieszkańców musi spełnić wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przydatnej do spożycia. Dodatkowo jest pod stałym nadzorem stacji sanitarno- epidemiologicznej.
Butelkowana czy z kranu? Czy się różnią?
Gdybyśmy postawili dwie szklanki wody- butelkowaną i z kranu niewielu wyczułoby różnicę. Za to cena jednego litra wody z kranu to 0,0043 zł. Cena 1 l wody butelkowanej to około 1,5- 2 zł. Różnica jest ogromna. Skoro w kranie mamy wodę zawierającą te same składniki mineralne, to po co przepłacać?
Szczecinecka mineralna?
Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie ze szczecineckiego ujęcia wynosi aż 383,8 mg/l, co oznacza, że jest ona wodą mineralną- nisko zmineralizowaną. Źródła wód głębinowych są bardzo dobrze izolowane warstwami gliny stanowiącej ochronę przed zanieczyszczeniem, a pionowy spływ wody z powierzchni do warstw wodonośnych trwa około 50 lat. Co oznacza, że jakość wody jest stabilna.
Szczecinecka stacja uzdatniania wody choć z oczywistych względów bezpieczeństwa odbiorców wody musi posiadać stację do dawkowania środka dezynfekcyjnego nie używa jej gdyż nie ma takiej konieczności. Dezynfekcja prowadzona jest sporadycznie, podczas prowadzenia prac, które mogłyby mieć wpływ na pogorszenie jej jakości.
AKTUALNOŚCI
dodano: 02 - 04 -2025
Pij wodę z kranu, bo jest smaczna, zdrowa i tania. 1 kwietnia przekonywaliśmy o tym uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku
czytaj dalejProsto z kranu- smacznie, bezpiecznie, tanio. Obawiasz się pić wodę prosto z kranu? Przekonaj się, że nie warto.
czytaj dalejNajważniejsze dokumenty dostępne w formie elektronicznej dla Twojej wygody.
czytaj dalej